Cuma, Ekim 15, 2021
spot_img
Ana SayfaÇınardibi Kültür MerkeziÇınardibi Dayanışma Şenliği1.Çınardibi Dayanışma Şenliği'ni düzenledik - 14.10.2007

1.Çınardibi Dayanışma Şenliği’ni düzenledik – 14.10.2007

Bir ağustos sıcağıydı sanırım.

Evlerin balkonları, bahçeleri toplanmak paylaşmak ve üretmek için bize yetmediğini düşünmeye başlamıştık. Artık bir mekanımız yerimiz olsun dedik. Çocuklar satranç oynasın kadınlar otursun sohbet etsin büyükler kitap okusun diye bir yer tutalım bir kültür merkezimiz olsun . Şenlik hadisesi bu ihtiyaçtan ortaya çıktı bu fikri sizinle paylaşmak ve ortak bir dayanışma ile kültür merkezimize bir adım daha atmak için. Bu düşünceler içerisinde 14 Ekim Pazar gecesi şenliğimizi yapmaya karar verdik. Şenlik için çok konuştuk az çalıştık çok çalıştık az konuştuk. Her yere afişlerimizi büyük pankartlarımızı astık. Bir Pazar akşamı buz gibi bir hava bayramın son günü olmasına rağmen hep beraber şenliğimizi gerçekleştirdik.

Sanatçı, şair, tiyatrocu konuklarımızla sizlere mesajlarımızı bir kez daha anlatmaya çalıştık.

Bir arkadaşımızın açılış konuşmasıyla başlayan programda kadınların ve çocukların yoğun katılımı hepimizi çok mutlu etti. Yapılan konuşmada mahalle sorunlarından bahsedildi. Dergi ve sosyal aktivite çalışmalarımız anlatıldı. Sonrasında, mahallemizdeki çocuklardan oluşturmuş olduğumuz Çınardibi Çocuk Futbol takımı dergi geliriyle yaptırılan formalarıyla sahne aldılar. Küçük arkadaşlarımız sahnedeyken derginin geliriyle almış olduğumuz otuz adet çocuk kitabını yazdıklarını çizdiklerini bizlerle paylaşan çocuklara dağıttık. Hatice Depeli ablamız kendi yazdığı şiirleri okuyarak programımıza renk kattı. Ayşe Cacır ablamız bizi türküleriyle coşturdu. Seslendirdiği türküler mahalle halkından çok beğeni aldı. Şair Tevfik Taş bir slayt gösterisi ile şenlikte yer aldı. Halk sanatçısı Aşık Kadirin seslendirdiği türküler katılımcıların beğenisiyle karşılandı. Grup Tiroj ve Grup Göç ile müzik programımız devam etti. Bu arada hep birlikte halaylar çektik.

Dekorevi Sanat Tiyatrosu’ndan arkadaşımız Muhammed’in sergilediği tek kişilik oyun, konuklar tarafından büyük ilgiyle izlendi bu arada geçmişteki tiyatro organizasyonlarımızın insanlarda açığa çıkarttığı tiyaro sevgisini görmüşte olduk. sanatçının kullandığı nesneler ve hareketler çok dikkat çekti. Tiyatro gösterisi yaklaşık yarım saat sürdü.

Eksikleriyle fazlalarıyla Çınardibi çalışmasında yer alanlar bu mahallede bir ilki başardık. Televizyondan internetten kahvede oyun oynamaktan başka bir eğlence olabileceğinin bir ispatı oldu şenliğimiz.

Daha çoşkulu daha bol halaylı türkülü şenliklerde görüşmek dileğiyle.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YORUMLAR